Severokórejskí hackeri chcú peniaze a nie ich tajomstvá

Severokórejskí hackeri sa čoraz viac pokúšajú ukradnúť peniaze a nie tajomstvo. Podozrivé pokusy o hacking boli až donedávna považované za snahu spôsobiť narušenie alebo prístup k údajom.
 
Severná Kórea rutinne popierala účasť na kybernetických útokoch.

koera
 
FSI analyzovala kybernetické útoky medzi rokmi 2015 a 2017.
 
Chudobná krajina teraz čelí ešte prísnejším medzinárodným sankciám, ktorých cieľom je zastaviť tok peňazí, ktorý by podporil rozvoj jeho zbrojného programu.
 
Snáď najvýraznejší hack prepojený so Severnou Kóreou v posledných rokoch bol zameraný na zábavný biznis spoločnosti Sony v roku 2014 – vyhladenie obrovského množstva údajov a vedenie k online distribúcii e-mailov, osobných a citlivých údajov o zamestnancoch, ako aj pirátskych kópií nových filmov.
 
FSI však nie je sama, keď hovorí, že došlo k posunu od tohto druhu rušivého, trápneho hacku a k kybernetickým útokom získavajúcim peniaze.
 
Niektoré kybernetické bezpečnostné spoločnosti tiež spojili Severnú Kóreu s globálnym kybernetickým útokom "WannaCry", ktorý v máji postihol 150 krajín a ochromil časti britskej Národnej zdravotnej služby (NHS). a žiadané obete platia za prístup k údajom.
 
Predpokladá sa, že americkí predstavitelia budujú prípad spájajúci minuloročný cyber-lúpežník v bangladéšskej centrálnej banke s minuloročnými 81 miliónmi dolárov na severokórejských hackeroch.

severní korea
 
Ruská firma Kaspersky prepojila Severnú Kóreu s útokmi na poľské banky.
 
Správa spoločnosti FireEye hovorí, že kybernetickí operátori v Severnej Kórei sa „čoraz viac zapájajú do finančne motivovanej činnosti“ a zameriavajú sa na služby virtuálnej meny.
 
"Herci sa zameriavajú na poskytovateľov virtuálnych menových služieb, ako sú burzy a sprostredkovateľské služby so sídlom v Južnej Kórei," uviedol FireEye.
 
"Zatiaľ nie je jasné, ako severokórejskí aktéri využívajú virtuálne meny, hoci zameranie týchto služieb má jednoznačný záujem."
 
Severná Kórea tiež uvádza, že ťaží virtuálnu menu Bitcoin.

Severokórejskí hackeri chcú peniaze a nie ich tajomstvá
3 (60%)4