Čistenie elektro spotrebičov

Mikrovlnná rúra je spotrebič, ktorý nemá ľahko dostupné miesto na vyčistenie, na obrazovky a monitory používame okenu, ale raz za čas ich môžete vyčistiť aj so saponátmi na čistenie rúr, rúru na pečenie skúste umyť penou na holenie a mali ste problém s vysávačom, ktorý nechcel počúvať a svoju šnúru naspäť nechcel? Skúste ho nastriekať so silikónovým sprejom a poriadne preleštite. Sú to bláznivé nápady, ale určite pomôžu!

mikdrovlna

Mikrovlnné rúry

Mikrovlnku vyčistíme tak, že do nej vložíme do polovice naplnenú nádobku s vodou a vložíme čerstvé šupky z citróna. Necháme 5 min. na 500- 700 W zohrievať. Potom nádobu vyberieme, a pomocou pary z citróna zotrieme nečistoty bez námahy do švédskej utierky alebo hubky.

Obrazovky a monitory

Obrazovky či monitory môžete z času na čas vyčistiť prostriedkom na čistenie sporákových rúr, ktorý nanesieme na handričku. Na obrazovky a monitory sú veľmi dobré handričky, ktoré sú určené na čistenie optických okuliarov. A ako prevencia, aby obrazovky nepriťahovali prach, pretrieme ich s avivážou a dobre preleštíme.

trouba

Rúra na pečenie

Rúra na pečenie sa dobre umýva penou na holenie, ktorú necháme podľa sily znečistenia účinkovať. Potom očistíme vlhkou handričkou.
Domáci čistiaci prostriedok:
Na plech vysypeme kilo kuchynskej soli a 2 prášky do pečiva. Premiešame a zalejeme pol litrom minerálnej vody. Plech vložíme do rúry na najnižšiu polohu a rúru zapneme na 150°C na teplovzdušný program. Keď sa začne tvoriť para, nechajte prostriedok ešte chvíľu účinkovať, potom rúru vypnite a ešte za tepla vytrite hubkou a čistou vodou.
Ako prevenciu pred znečistenými rúrami na pečenie, používajte pod plech pri pečení alobal, ktorý stačí vymieňať raz za 2-3 týždne.

Šnúra od vysávača

Ak vás už šnúra od vysávača nechce poslúchať a nedá sa tak ako predtým jedným stlačením zrolovať späť do vysávača, skúste ju celú vytiahnuť a nastriekať silikónovým sprejom a utrieť handričkou.